Kalp Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Google
Google

Takvim
Site Haritası
YÖK AKADEMİK TEŞVİK ÖDENEĞİ YÖNETMELİĞİNİ YAYINLADI
Bilimsel Araştırma Yöntemleri
Pediatrik Kardiyoloji Çekirdek Eğitim Programı
Kardiyoloji Dergi Listesi
Gıdaların Kalori Değerleri
Youtube Kanalımız
Obezite ve Kalp Hastalıkları
İstanbul’da Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı Olan Hastaneler

Karacadağ Kayak Merkezi

KARACADAĞ KAYAK MERKEZİKaracadağ Kayak Merkezi, Diyarbakır ile Siverek’in ortasında bulunan Karacadağ’ın zirvesinde 1919 rakımlı bölgede yer almaktadır. 300 metre uzunluğundaki pist kayakseverlere keyifli zaman geçirme imkanı sunmaktadır. Tesisin Diyarbakır’a uzaklığı 65 km’dir. Karacadağ Kayak Merkezi, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tek kayak tesisi olup Güneydoğu’nun Uludağı’ ünvanına da sahiptir. Kayak merkezi, kış aylarında gezmek ve dinlenmek isteyen kayakseverlerin yoğun ilgisini çekmektedir. 
Nasıl Gidilir

Karacadağ Kayak Merkezi, Diyarbakır’a yaklaşık  bir saat, Şanlıurfaya 150, Siverek’e 60 km mesafede bir kayak tesisidir. Diyarbakır-Siverek yolundan tesise gidilmektedir. Diyarbakırdan Urfa yolundan giderken ilk seçenek AVA Benzinliğinden sonra solda Yiğitli köyü üzerinden daha kısa olan köy yolu üzerinden veya Siverek istikametinde yaklaşık 40 km gittikten sonra demirli köyünü geçtikten sonra Örgülü yolu dönemecinden sola dönülerek Karacadağ’a gidilebilir. Biz ikinci güzergahtan gitmeyi tercih ettik. Biz Ana yolun olduğu kısımdaki köy yolunu genel olarak beğendik. 22 km'lik köy  yolunun arada kalan az bir kısmı hariç genel olarak asfalttı. Yol son kısma doğru biraz dar kalmaktadır.


Kayak Ekipmanaları ve Ücretlendirme

Tesise giriş için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Tesisin yüksekliği kaymak için iyi, güzel tarafı kayak takımını 30 TL’ye, kızakları ise 20 TL’ye bir saatliğine kiralayabiliyorsunuz.  

Ne yenilir?

Tesislerde genel gözlemimiz misafirlerin genellikle mangal yapmayı tercih ettikleriydi. Tesiste çok sayıda kamelya oluyor ancak saat 11’den sonra gidenlere kamelya kalmıyor. Tesisin girişinde solda kalan kafede hem kendi getirdiğiniz yiyecekleri yiyebilir, hem de tesiste satılan yiyeceklerden faydalanabilirsiniz. Kar üstünde mangal yapıldığını ilk defa gördüm ama mangal kokusu burada bir başka güzeldi. 

Arkada kafeteraya, ön taratfa mangal keyfi yapan ziyaretçiler...

Otopark imkanı

 

Tahmin ettiğiniz gibi otopark mevcut ama kapasitesi biraz küçük kalıyor. Hakiyle de araçlar tek yön park ediyor. Böyle olunca da ilerleyen saatlerde trafik tek yönde tıkanabiliyor.


 

Kimler Tercih Ediyor.

Doğrusu bir Diyarbakırlı olarak burayı bu kadar geç keşfettiğim için hayıflanmadım desem yalan olur. Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardinden gelen farklı şehirlerden gelen ziyaretçilerin oluşturduğu heyecanlı, mutlu ve renkli bir ziyaretçi kitlesi ile karşılaştık.

 
Bölgemizdeki diğer kayak merkezi olan Bingöl Haserek Kayak Merkezi hakkında da bu linkten  bilgi edinebilirsiniz...


İletişim

 

Tesise gitmeden önce telefonla yol ve hava durumunu öğrenebilir veya Facebooktan Karacadağ Kayak Merkezinin adresine girerek güncel bilgiler edinebilirsiniz.

(Tel: 0414 552 10 04, 0532 483 84 29, 0535 932 90 56)Diyarbakır-karacadağ kayak merkezi arası kaç km,Diyarbakır-karacadağ kayak merkezi arası kaç kilometre, Diyarbakır ile karacadağ kayak merkezi arası kaç km, Diyarbakırdan karacadağ kayak merkezine nasıl gidilir, Diyarbakır karacadağ kayak merkezi yolu, Siverek-karacadağ kayak merkezi arası kaç km, Siverek-karacadağ kayak merkezi arası kaç kilometre

Saat
Hayata Dair
Pediatrik Testler
Web of Science'de Atıf/Citation Sorgulama
PUADER Pediatri Derneği
Kanıt Düzeyi A B C Ne Demektir?
Çocuklarda Renal Replasman Tedavileri
Bilici Kitapları
Google AdWords Nedir? Nasıl kullanılır?
Randevu Almak için
Pediatri Çekirdek Eğitim Programı
Pediatrik Kardiyoloji Çekirdek Eğitim Programı
Yararlı Linkler
Akademik Teşvik Başvurusu Nasıl Yapılır?
Lezzet Tarifleri
Bismil Çakallı Köyü