Kalp Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Google
Google

Takvim
Site Haritası
YÖK AKADEMİK TEŞVİK ÖDENEĞİ YÖNETMELİĞİNİ YAYINLADI
Bilimsel Araştırma Yöntemleri
Pediatrik Kardiyoloji Çekirdek Eğitim Programı
Kardiyoloji Dergi Listesi
Gıdaların Kalori Değerleri
Youtube Kanalımız
Obezite ve Kalp Hastalıkları
İstanbul’da Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı Olan Hastaneler

Google Adwords Nasil Kullanilmalidir?

  Google Adwords Nasil Kullanilmalidir?

  İnternetin bu kadar yayginlastigi ve ticaretin odagi haline gelmeye basladigi bir dönemde isletmeniz hala Google’da yer almiyor mu? Eger cevabiniz hayirsa sizi bu yaziyi okumaya davet ediyoruz.

  Google Adwords Nedir? Nasil Kullanilmali?
  Google Adwords, dünyanin en büyük arama motoru olan Google’da dogal arama sonuclarinda geride kalan web sitelerini acik arttirmali Tiklama Basina Maliyet (TBM) sistemiyle isletmenizin sagladigi hizmet veya ürünlerle alakali olarak aranan kelimelerde sitenizin Google aramalarinda üst siralarda cikmasini saglayan ücretli bir aractir.

  Google Adwords’ün en büyük özelligi bütceniz ne olursa olsun Google’da reklam vermenin en hizli ve basit yolu olmasidir.

  Peki bu arac nasil calisiyor?

  Anahtar kelime hedefli Google reklami vermek icin öncelikle reklam vermek istediginiz anahtar kelimeleri secer daha sonra bu anahtar kelimelere her tiklama icin vermek istediginiz en yüksek tutari belirlersiniz. Google reklamlarinizi görüntülemek icin sizden herhangi bir ücret talep etmez. Kullanici reklaminizi görüp tikladiginda ücretlendirilirsiniz. Tabi ki reklaminizin üst siralarda yer almasinin tek kosulu verdiginiz TBM’ler degildir.

  Google Adwords reklamveren ve kullanici deneyimlerini korumak adina anahtar kelimelere 1 ile 10 arasinda bir Kalite Puani atar. Bir kullanici Google’da arama yaptiginda bu anahtar kelimeye reklam veren sizin ve rakiplerinizin TBM’leri ve Kalite Puanlari carpilarak bir acik arttirmaya sokulur.

  Bu acik arttirma sonucunda bu anahtar kelime icin siralamaniz belirlenir. Google’in algoritmasina göre yapilan her aramada tüm reklamverenler ayni acik arttirmaya girerler. Yani siralamaniz her aramada Kalite Puaniniza bagli olarak degisir. Kalite Puanini belirleyen faktörler ise Tiklama Orani (TO), Acilis sayfanizin kalitesi (Seffaflik, alakali icerik,kolay gezinebilinirlik), Anahtar kelimenizin reklamla olan alaka düzeyidir.

  Google Arama motorunda: Sag tarafta veya en üstte sponsor baglanti seklinde.
  Arama Ortaklari Sayfalarinda: Arama sonuclarinin en üstünde
  İcerik Ortaklarinin sayfalarinda: İcerik ortaklarinin belirledigi yerlerde görüntülenmektedir.

  Google AdWords sunlari sunar:

  Hedef kapsam 
  Google da arama yapan kisilere artik reklam yapabilirsiniz. Google?in arama sonuclarinda simdiden görünüyor olsaniz bile, AdWords, Google?da ve reklamcilik agimizda yeni hedef kitleleri hedeflemenize yardimci olabilir.

  Daha fazla kontrol 
  İstediginiz sonuclari alincaya kadar reklamlarinizi düzenleyebilir ve bütcenizi ayarlayabilirsiniz. Cesitli reklam bicimleri görüntüleyebilir, hatta reklamlarinizda belirli dilleri ve cografi konumlari hedefleyebilirsiniz.

  Ölcülebilir deger 
  Minimum harcama sarti veya süre taahhüdü söz konusu degildir. Üstelik, tiklama basi maliyet secenegiyle, yalnizca reklamlariniza tiklanirsa sizden ücret alinir. Bu, bütcenizin her kurusunun yeni potansiyel müsteriler kazanmak icin harcandigi anlamina gelir.

  Üstünlükleri nelerdir?

  Diger reklam mecralarina göre üstünlükleri nelerdir ?
  Adwords reklamlarini diger mecralardan ayiran en üstün özellikler sunlardir.

  • Tam sattiginiz ürünleri arayan müsterilere ulastirir.
  • Sadece reklaminiza ilgi duyan ve sitenizi ziyaret edenlere ücret ödersiniz.
  • Kücük reklam bütceleri ile de reklam verebilirsiniz.
  • Reklaminizin verimini detayli olarak ölcümleyebilirsiniz.

  Google AdWords

  Google AdWords günümüzde binlerce sirket tarafindan maliyet verimliligi yüksek bir sekilde yeni müsteriler kazanmak icin kullanilmaktadir.
  AdWords anahtar sözcükleri belirli bir ürün veya hizmet hakkinda bilgi arayan web kullanicilarini dogru bir sekilde hedefler ve tam da bu kullanicilarin istedigi reklamlari gösterir.
  Anilan program, tiklama basi maliyet (TBM) üzerinden fiyatlandirma esasina dayandigi icin , reklamverenler sadece bir reklam tiklandigi zaman ödeme yaparlar, gösterim basi ödenen hicbirsey yoktur.
  Reklamverenler cok genis bir dagitim agindan yararlanabilmekte ve islerine uygun destek ve maliyet düzeyini secebilmektedirler.

  Nerelerde gösterilir?

  Text ReklamBanner Reklam
  Google Arama MotoruGösterilir
  Arama OrtaklariGösterilir
  İcerik OrtaklariGösterilirGösterilir

   

  Reklamlar nerede ve nasil gösterilir ?

  Google Arama motorunda: Sag tarafta veya en üstte sponsor baglanti seklinde.
  Arama Ortaklari Sayfalarinda: Arama sonuclarinin en üstünde
  İcerik Ortaklarinin sayfalarinda:  İcerik ortaklarinin belirledigi yerlerde

  Siralama nasil yapilir?

  Google arama motorunda bir reklamin siralamasi asagidaki formule gore hesaplanir.

  Reklam sirasi = TBM x Kalite Puani
  TBM : Tiklama basi maliyet. Her bir kelime icin en fazla ne kadar ücret ödeyeceginizdir. Kalite Puani : İlgili reklamin alakaliginin bir ölcüsüdür. Kalite Puani anahtar kelimenin tiklama orani (TO), reklam metininin alakaliligi, anahtar kelime performans gecmisi, ve diger alakalilik faktörleri ile belirlenir.

  Google reklamlari istedigimiz ülke ve sehirlerde yayin-lanabilir mi?

  Evet. Adwords reklamlarinda ülkedil ve bir kisim ülkelerde de sehir (Türkiye icin mümkün) hedefli reklamlar olusturabilirsiniz. Ancak bazi ülkelerde (Türkiye dahil) sehir hedefleme tam desteklenmemektedir. Bunun sebebi Türkiye İP altyapisinin baglanti konumunu tam olarak tespit edememesidir.

  Reklamlari istedigim saatlerde yayinlayabilir miyim?

  Evet. Adwords reklamlarini istedigini gün ve saatte yayinlayabilirsiniz. Böylelikle bütcenizi kullanicilara satis olasiligi yüksek oldugunu düsündügünüz saatlerde gösterim yapmis olur ve bütcenizi ekonomik kullanmis olursunuz.

  Gecersiz tiklama nedir ve nasil tespit edilir?

  Gecersiz tiklama Google tarafindan gercek olmayan tiklamalara verilen addir. Google Adwords reklamlari tiklama basi maliyetle fiyatlandigi icin olasi gecersiz tiklamalarin tespiti cok önemlidir. Bunun icin Adwords sistemi kendi icinde özel bir algortma calisir. bu algoritma olusan her tiklamayi İP bazinda takip eder. Böylelikle ayni İP numarasindan belli bir süre icerisinde olusan tiklamalardan sadece bazilari fiyatlandirilir. Diger kismi gecersiz tiklama olarak düsünülür ve faturalandirilmaz.  Bu makale https://ekocaeli.com/blog dan alıntılanmıştır.

Saat
Hayata Dair
Pediatrik Testler
Web of Science'de Atıf/Citation Sorgulama
PUADER Pediatri Derneği
Kanıt Düzeyi A B C Ne Demektir?
Çocuklarda Renal Replasman Tedavileri
Bilici Kitapları
Google AdWords Nedir? Nasıl kullanılır?
Randevu Almak için
Pediatri Çekirdek Eğitim Programı
Pediatrik Kardiyoloji Çekirdek Eğitim Programı
Yararlı Linkler
Akademik Teşvik Başvurusu Nasıl Yapılır?
Lezzet Tarifleri
Bismil Çakallı Köyü