Kalp Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Google
Google

Takvim
Site Haritası
YÖK AKADEMİK TEŞVİK ÖDENEĞİ YÖNETMELİĞİNİ YAYINLADI
Bilimsel Araştırma Yöntemleri
Pediatrik Kardiyoloji Çekirdek Eğitim Programı
Kardiyoloji Dergi Listesi
Gıdaların Kalori Değerleri
Youtube Kanalımız
Obezite ve Kalp Hastalıkları
İstanbul’da Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı Olan Hastaneler

Akademik Teşvik başvurusu Nasıl Yapılır?

AKADEMİK TEŞVİK BAŞVURULARI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

  1. Önce yöksise giriyoruz. Daha sonra personel işlemleri è Özgeçmiş işlemleri è özgeçmiş oluştur kısmına girip gerekli bilgileri giriyoruz.

  2. Daha sonra yayınlar kısmına gelip tüm yayınlarımız sisteme yüklüyoruz.

  3. Son yıl yaptığımız yayınlar için sisteme yeniden ayyın yüklüyoruz.

  4. Yayınlarımızı print edip, SCİ vs olduğunu thomson reutersten alacağımız raporla belgeliyoruz.

  5. Dergimizin SCI vs olduğunu belgelemek için  thomson reutersten sistemde açılan yerde search terms kısmına dergi adını, yandaki search terms’de full article name kısmını giriyor ve Enter tuşuna basıyoruz. Eğer ekranın orta alt kısmına derginin adı ve format for print tuşu geldiyse hemen format for print yapıp ekrana gelen yazıyı Ctl+P tuşuna basarak print ediyoruz. Eğer ekrana dergi adı bulunamadı yazısı gelirse biraz işimiz var demmektir. Öncelikle dergi adını doğru yazıp yazmadığımızı, doğru yazdıysak bu sefer sadece büyük harflerle yazıp tekrar deniyoruz. Tekrar denerken dergi adının sağ tarafındaki search terms’de doğru yeri tıkladığımızdan emin olmalıyız.

               Eğer herşeyi doğru yaptık ve SCI vs olduğundan da emin isek o zaman da google’dan derginin adını yazıp bir boşluk bırakarak ISSN yazıp aratıyoruz. Böylece derginin ISSN numarasını öğreniyoruz. Tekrar thomson reutersten ilgili yere bu sefer dergi adını DEĞİL derginin ISSN numarasını girip sağdaki search terms kısmına da ISSN yazıp dergimiz arıyoruz. Eğer çok emin olduğumuz halde ve her şekilde aramaya rağmen derginin SCI vs olduğunu buradan ispatlayamadıysak o zaman da ekteki listeden derginin ismini bulup print edebilir veya derginin kendi sayfasından indexlendiğini print edip dosyamıza koyabiliyoruz.

6. Yayın yüklemenin en temiz yolu DOI no girmek veya sağ üstte yazılı olan Web of science da tıklayarak isim girmektir.

7. Atıfların için web of science’de görünmesi geç olduğu için en ideali google akademikten isminizi girip arama yapmanızdır. İsminizi tam olarak girdiğinizde sadece size ait yayınlar çıkacaktır. Ama dikkat etmeniz gereken ayrıntı şu bazı eski yayınlarınız ekrana gelmeyebilir. Böyle bir durumda yayındaki diğer kişilerin ismi ile yayınlarınızı arayabilirsiniz.

8. Arayıp bulduğunuz makalelerin hepsinin altında alıntılanma sayısı diye bir bölüm var. Burayı tıkladığınızda yayınınıza yapılan atıflar ekrana gelir. Bu yayınlar içinde sizi ilgilendiren yıla ait atıflar size lazımdır. Bunun için de Ctrl+F yapmanız yeterli. Tabi burada iş bitmiyor bu sefer de bu yayının SCI vs olduğunu bulmanız gerekiyor. Bunu da az önce anlattığım şekilde yapıyoruz

9. Sistemin yayınlar başlığını tıkladıktan sonra ekrana gelen yayınların ekranın sağdan ikinci kısmındaki ATIF sütununun üzeri tıklanınca atıf bilgisi girilebiyor. Bu aşamada atıfları girmek için ATIF kısmında ilgili yayına o yıl yapılan atıflar girilebiliyor.

10. Ulusal posterlere akademik teşvikte puan verilmemektedir.

11. Son aşamada ekranın sol alt kısmında akademik teşvik başvuru kısmında girip adım adım ilerliyor ve atıfları da tekrar teker onaylıyoruz. Son aşamada güncelleme yapıp print ediyoruz. Hata varsa sisteme yeniden giriş yapıp düzeltiyoruz. Son kontrolde herşey doğruysa  imzalayıp kuruma elden teslime diyoruz.
 
Saat
Hayata Dair
Pediatrik Testler
Web of Science'de Atıf/Citation Sorgulama
PUADER Pediatri Derneği
Kanıt Düzeyi A B C Ne Demektir?
Çocuklarda Renal Replasman Tedavileri
Bilici Kitapları
Google AdWords Nedir? Nasıl kullanılır?
Randevu Almak için
Pediatri Çekirdek Eğitim Programı
Pediatrik Kardiyoloji Çekirdek Eğitim Programı
Yararlı Linkler
Akademik Teşvik Başvurusu Nasıl Yapılır?
Lezzet Tarifleri
Bismil Çakallı Köyü